Aplikacje na telefon
Telefony
Informacje
Informacje / Java
Java - opis

Java jest językiem programowania stworzonym przez firmę SUN. Aplikacje pisane w tym języku wymagają do poprawnej pracy specjalnego środowiska (tz. Wirtualnej maszyny Javy).
Do telefonów komórkowych została stworzona specjalna wersja środowiska, która zainstalowana jest w samym aparacie, umożliwiając uruchamianie programów napisanych w Javie, a dokładniej w jej przenośnej wersji (tzw. JAVA MIDP). Programy takie określa się jako "midlety".

Jakie możliwości ma program napisany w JAVA MIDP?

Obecnie telefony posiadają obsługę standardu JAVA MIDP w wersji min. 1.0. Umożliwia ona tworzenie gier i aplikacji wyświetlanych na ekranie telefonu. Aplikacje poza obsługą ekranu i klawiszy w zasadzie nie mogą odwoływać się do pozostałych funkcji telefonu. Niektórzy producenci dołączają własne rozszerzenia standardu MIDP (np. Nokia czy Siemens) umożliwiające np. obsługę wibracji, podświetlenia, grafiki (np. Interefejs Nokii do rysowania prostych figur 3D zawarty w Nokii 3410) lub np. książki telefonicznej (telefony Siemens, w ograniczonym zakresie). Aplikacje mają także możliwość połączenia się z internetem (protokół HTTP).

JAVA MIDP2.0

Jest to najnowsza wersja "mobilnej JAVY". Główne zmiany, to dodanie szeregu bibliotek (tzw. klas) ułatwiających tworzenie grafiki. Z MIDP2.0 zintegrowano środowisko MMAPI, wykorzystujące multimedialne możliwości telefonów (dźwięk, video). Nowe możliwości to także tzw. podpisywanie midletów (źródła pochodzenia), zawarcie w specyfikacji połączenia HTTPS, czy sposobu przesyłu aplikacji do telefonu poprzez połączenie HTTP.

Jak załadować aplikację do telefonu?

Istnieją dwa sposoby - pierwszy - to wgranie aplikacji za pomocą połączenia telefonu z komputerem (kabel, IRDA, Blutooth). Ta możliwość dostępna jest w zależności od modelu telefonu.
Drugi sposób, dostępny we wszystkich telefonach - to ściągnięcie programu z odpowiedniej strony WAP.


Wybierz aplikację:
Polecamy:
Nowe aplikacje:
Programy:
    Mapa Polski 2013
    MobiMapa Polska GPS v.1.3
    Mapa Fotoradarów
Gry:
    ColorTrix Extreme
    Dowcipas
    Zbijaj Kulki
Aplikacje Java TOP10
Gry Java TOP6
Telefony TOP10:
Ostatnio na FORUM:
Ostatnie Komentarze:
Polecamy:
(c) 2014 AplikacjeGSM.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści bez zgody redakcji serwisu jest zabronione. KONTAKT

Kreator stron internetowych WWW - Webdo.pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.